O klubie DKK

KILKA SŁÓW O NASZYM KLUBIE...

 

    Dyskusyjny Klub Książki (DKK) działa od stycznia 2007r. przy filii nr 4 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku z inicjatywy Instytutu Książki. Oddział dla dorosłych na czas spotkań DKK zamienia się w „kawiarnię” z niezwykłą, bo książkową aranżacją, gdzie w miłej atmosferze, przy małym „co nieco” uczestnicy dzielą się poglądami na temat przeczytanej lektury, dyskutują o problematyce poruszanej w powieściach, rozmawiają o swoich  zainteresowaniach czytelniczych, polecają książki, które warto przeczytać. Spotkania odbywają się kilka razy w roku, a udział w nich jest nieobowiązkowy. Pomysł uczestnictwa w takich spotkaniach adresowany jest do osób w każdym wieku, wielbicieli czytania i tych, którzy z różnych przyczyn rzadko sięgają po książkę. Dyskusje są bardzo ciekawe, zachęcają do refleksji nad ludzką naturą, przeżyciami bohaterów literackich i własnymi. Tematem rozważań są książki polskich i zagranicznych autorów. Klubowicze i koordynator DKK wybierają je spośród nowości wydawniczych, przekazanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie  oraz z zasobów własnych filii.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki ma na celu zachęcanie ludzi do aktywnego udziału w życiu literackim w ramach cyklicznych spotkań DKK. Instytut Książki w Warszawie finansuje spotkania autorskie  i książki dla DKK.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

DO DYSKUSJI W KLUBIE

 

 

 

 

Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury.

 

Obserwuj nas na:

Kontakt